Często Zadawane Pytania



1# Pytanie Gracza:

Czy moglibyście udostępnić mi modyfikację xxx ze STEAM ? Bo nie mam możliwości jej pobrać.


~Anonim

1# Nasza Odpowiedź:

Przykro nam ale nie udostępniamy zawartości warsztatu, jeżeli Twórca sam tego nie robi. My udostępniamy swoją modyfikacje na OneDrive i linki zawarte są w opisach na STEAM. Możliwe, że inni również mają takie rozwiązanie. Zachęcam jednak do zakupu gry i swobodnego korzystania z warsztatu Prison Architect.

 

Pozdrawiam

Prison Architect Polska


> PROBLEM Z BEZRUCHEM WIĘŹNIÓW

2# Pytanie Gracza:

Witam, od nie dawna gram w Prison Architect i mam pewien problem. Mianowicie moi więźniowie nie wychodzą z cel. Plan dnia wskazuje na jakieś czynności, lecz nic się nie dzieje. Wszystkie pokoje gotowe a oni siedzą w tych celach, choć są otwarte. Jakieś pomysły ?


~ Maciek

2# Nasza Odpowiedź:

Prawdopodobnie masz źle zaznaczone obszary dla więźniów. Zajrzyj TUTAJ w celu zapoznania się z obszarami w grze. Odznacz wszystkie i zobaczysz, że problem sam się rozwiąże.

 

Pozdrawiam

Prison Architect Polska


> PROBLEM ZE SPOLSZCZENIEM

3# Pytanie Gracza:

Kupiłem grę na steamie, lecz Wasze spolszczenie nie działa w grze.

3# Nasza Odpowiedź:

Wystarczy zasubskrybować nasze spolszczenie na platformie STEAM. Następnie aktywować i umieścić na samej górze listy modyfikacji.
 

Rozwiązanie drugie to pobranie nieco starszej wersji z ONE DRIVE  i wklejenie go ręcznie do folderu z modyfikacjami tj: 

a)   %LOCALAPPDATA%\Introversion\Prison Architect\

b) Możesz też kliknąć znaczek WINDOWS + R i wpisać %appdata%, a następnie cofnąć się do APPDATA i przejść do LOCAL, a następnie INTROVER... itd.

 

c) Wejdź do gry i kliknij "Open Save File", a następnie cofnąć się do PrisonArchitect i przejść do MODS.

 

Uwaga: twoja nazwa konta nie może zawierać polskich znaków np. konto: Michał musi być pisane Michal itd.

 

Pozdrawiam

Prison Architect Polska



PROBLEM ZE SPOLSZCZENIEM

4# Pytanie Gracza:

Skąd pobrać Wasze spolszczenie ?

~ Mateusz

4# Nasza Odpowiedź:

Z naszego dysku ONE DRIVE lub z naszej strony WWW.

 

Pozdrawiam

Prison Architect Polska


PROBLEM Z ZAPISEM GRY I PLIKAMI GRY

5# Pytanie Gracza:

Dlaczego, gdy zapisuję grę nie jest ona zapisywana ?

~Michał

5# Nasza Odpowiedź:

Najczęstszym powodem jest zła nazwa konta użytkownika. Twoje konto nie może zawierać polskich znaków. Zakładam, że twoje konto nosi nazwę Michał, musisz więc założyć nowe konto o nazwie Michal. To powinno rozwiązać problem.

 

Pozdrawiam

Prison Architect Polska


PROBLEM Z TUNELAMI WIĘZIENNYMI

6# Pytanie Gracza:

Pies wyczuwa mi podkop w więzieniu i stoi taka żółta flaga. Nie da się jej pozbyć i po jakimś tam czasie znika sama. Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że jest już poza terenem mojego więzienia. Co robić ?


~Mikołaj M.

6# Nasza Odpowiedź:

Niektóre psy się mylą, a niekiedy mają rację. Warto zatem wysłać kilka jednostek z psami w dane miejsce i sprawdzić czy rzeczywiście nie znajduje się tam jakiś tunel. Jeżeli zostanie coś znalezione należy natychmiast przeszukać wszystkie cele więzienne, a głównie interesować powinny Cię toalety, bo to od nich rozpoczyna się tunel. Jeżeli więźniowie w tunelu nie zdążą wrócić z końca podkopu to odkryjesz cały tunel i będziesz go mógł zakopać.


Pozdrawiam

Prison Architect Polska


PROBLEM Z DOSTAWAMI WIĘŹNIÓW

7# Pytanie Gracza:

Codziennie dostaje nowych więźniów. Zmiana w opcjach podczas rozpoczynania nowej gry nic nie daje. Czy można to jakos wyłączyc? Po pewnym czasie braknie miejsca na mapie.

 

~ Karol S.

7# Nasza Odpowiedź:

 

 

 








OD ALPHA 30 ZMIANA DZIAŁANIA KONTROLOWANIA PRZYJAZDÓW WIĘŹNIÓW W ZAKŁADNE INTAKE

 

 

 

 

 











Pozdrawiam

Prison Architect Polska


PROBLEM Z URUCHOMIENIEM GRY

8# Pytanie Gracza:

Proszę mi powiedzieć dlaczego gra mi wcześniej działała, a teraz nie ???


~Kamil Z.

8# Nasza Odpowiedź:

Jeżeli masz problem z aktualizacją modyfikacji, uruchomieniem gry czy też z samą modyfikacją to postępuj według poniższych wskazówek:


1. Odinstaluj grę i usuń jej wszystkie pliki.

2. Wejdź tu > %LOCALAPPDATA%\Introversion\Prison Architect\ < i skopiuj sobie folder SAVE na pulpit.

3. Po skopiowaniu folderu SAVE usuń wszystkie pozostałe pliki.

4. Zainstaluj ponownie grę w nowym miejscu.

5. Uruchom grę.

6. Wyjdź z gry.

7. Wejdź ponownie do > %LOCALAPPDATA%\Introversion\Prison Architect\ < i skopiuj folder  SAVE z powrotem w to samo miejsce.


Te 7 kroków powinno rozwiązać każdy problem związany z uruchomieniem gry itp..


Pozdrawiam

Prison Architect Polska


PROBLEM Z POLSKIMI ZNAKAMI I AKTUALIZACJĄ

9# Pytanie Gracza:

Witam, mam dwa problemy związane z modyfikacją HD i spolszczeniem. Otóż jak sciągam spolszczenie do wersji 28 alpha to zamiast polskich znaków mam jakieś znaczki lub inne litery które nie są w polskim alfabecie. W wersji HD najnowszej czytałem w changelogu że jest usunięty BŁĄD, a gdy sciągam to on nadal jest.  W czym problem ?

 

~Jakub O.


9# Nasza Odpowiedź:

1. Jeżeli chodzi o znaczki zamiast polskich liter to sprawa jest bardzo prosta. Należy SPOLSZCZENIE umieszczać zawsze na pierwszym miejscu listy aktywnych modyfikacji

2. Jeżeli pobierasz NON-STEAM to pamiętaj, że zawsze z opóźnieniem publikujemy nasze aktualizacje. Najaktualniejsze znajdziesz zawsze na platformie STEAM. Jeśli problem pojawia się po aktualizacji za pośrednictwem STEAM należy przeczytać 8# Pytanie gracza i postąpić według tam znajdującej się instrukcji.


Pozdrawiam

Prison Architect Polska


PROBLEM Z WIĘŹNIAMI I BUDYNKAMI

10# Pytanie Gracza:






1. Jak usunąć te budynki?







2. Czemu mam więźniów na dworze i stoją tam cały czas?

10# Nasza Odpowiedź:

1. Budynek należy wykończyć, a następnie usunąć lub w miejscu postawionego fundamentu postawić nowy obiekt.


2. Sprawdź czy nie masz zablokowanej drogi do celi, czy masz wolne cele więzienne i zajrzyj do pytania nr. 2# Pytanie gracza


Pozdrawiam

Prison Architect Polska


*Przedstawione wyżej wiadomości od graczy zostały zredagowane, lecz ich sens i znaczenie zostało zachowane. Przepraszamy za ewentualne błędy językowe, ortograficzne i inne.